• +90 212 510 58 68
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00

UTM Destek

Fidye Yazılımlarına son

Fidye Yazılımlarına son

Derin öğrenme teknolojisi ile kötü niyetli yazılımların tespit edilmesi, Exploit Prevention, Fidye yazılımı önleme, Kök neden analizi ve Sophos Clean Sophos Intercept X bilinmeyen saldırıları durdurmak ve saldırganı önlemek için doğru tekniği doğru zamanda kullanır. Mevcut kullandığınız Antivirüs yazılımı ile birlikte yada Sophos Endpoint Protection antivirus yazılımı ile birlikte kullanabileceğiniz yeni nesil katmanlı koruma teknolojisidr.

sophos.jpg CryptoGuard teknolojisi rastgele kötü amaçlı veri şifrelemesini saptayarak fidye yazılımlarını iş üstünde yakalar. Güvenilir dosyalarınız ele geçirilmiş veya zarar görmüş olsa bile, CryptoGuard bunları durdurur ve kullanıcılarla veya BT destek personeliyle herhangi bir etkileşimleri olmaksızın etkisiz hale getirir. CryptoGuard, uzaktaki bilgisayarları ve yerel prosesleri değiştirmeye çalışan işlemleri takip ederek dosya sistemi seviyesinde sessizce çalışır.

Derin Ögrenme Teknolojisi ile Kötü Niyetli Yazılımların Tespit Edilmesi Derin Ögrenme Sinir Ağları ile SophosLabs ortamında eğitilen Intercept X yeni ve sıfırıncı gün zararlı yazılımları yüksek doğruluk oranı ile herhangi bir imza veritabanı kullanmadan tespit eder. Makine öğreniminin alternatif yöntemleri genellikle veri bilimcilerinin aranacak interceptx.JPG

kendisi için kötü amaçlı yazılım ile zararsız dosyaları birbirinden ayırmak için önemli öznitelikleri belirler. Bu, SophosLabs’in sunduğu kapsamlı eğitim verileri ile birleşerek zararsız ve kötü amaçlı dosyalar arasında doğru ve etkin bir karar sınırı oluşturur. Bu eğitilmiş model boyutta 20 mb’tan daha küçüktür ve az sıklıkta güncelleştirme gerektirir. Buluta dönüldüğünde ise, SophosLabs modeli sürekli olarak eğitmekte, yeni ve eski kötü amaçlı yazılım örneklerini kullanarak karar sınırının etkinliğini gözlemlemektedir.

Crytolocker,ransomware.petya yazılım önleme yeteneğine sahip fidye yazılımlarını durdurmak isteniyorsa ideal çözüm sunmaktadır.