• +90 212 510 58 68
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00

Çözümler

Nas & San Çözümleri

Yedekleme Çözümleri

Günümüzde yedekleme ihtiyacı oldukça üst safhalar çıkmıştır bunları başlıca nedenlerinden biri dış saldırılar verilerimiz kaybı olarak sonuçlanmaktadır. Backup yazılımı yazan firmalar bu durumu göz önüne aldıklarında bunun önüne geçmenin yolu stabilitesi yüksek backup  yazılımları olduğu kanaitidir. Backup yazılımları felaket senaryolarında önemli bir yere sahiplerdir.

Yedekleme prosedürlerinde ön plana çıkan durumu  ise şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Yedeklemenn zamanlanması belirtilen zaman için  yedek alması
  • Alınan  yedek  işlemin hızlı bir şekilde geri yüklenebilmesini sağlanması
  • Yedek alınan yapıda istenirse sadece bir dosya yada sunucunun imajının geri alınabilmesi
  • Yedekleme işlemi yapılırken felaket senaryosu içinde farklı lokasyona yedek alınabilmesi
  • Proaktif görünürlük kavramının olması
  • %100 otomatik yedekleme  aldıktan sonra bilgilendirme işlemini gerçekleştirebilmesi
  • Sanal yapılarda stabil halde çalışabilmesi (vmware,hyper-v, Citrix XenServer,)
  • Kullanılan sistem uygun backup yazılımları konuşlandırmak işin püf noktalarında biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bulut Yedekleme

Yedekleme Çözümleri

Günümüzde yedekleme işlemleri oldukça önemli bir hale gelmiştir.Son zamanlarda çıkan virüs ve fidye yazılımları sadece sistemin içine alınan yedeği yetersiz olduğu ortaya çıkarmıştır.

Yedeklemenin bir ileri safhası olarak hayatımıza girmiştir.Bulut yedekleme mevcut periyod ve zaman dilimleri içinde sistemin dışında bulunan data merkezi ve bulut sunuculara bilgi gönderme işlemi özeti olarak sınıflandırabiliriz.Bulut yedekleme  örnek vermek gerekırse sistemin yedeği belirli zaman dilimleri içinde alınmakta ama aynı lokasyonda durmaktadır bu yapıda herhangi bir felaket durumunda yeterli kalmamaktadır.Bu durumlarda sistemin önemli dataları sistem dışarsına aktarım işlmei yapılmalıdır.


Felaket Kurtarma Senaryo Yedekleme

Yedekleme Çözümleri

Felaket önleme senaryo bilişim sektöründe gün geçtikçe önemli bir paya sahip olmaya başlamıştır. Bilişim sistem uzmanları arkadaşlarımızla sizle bu yapıya uygun senaryolar ve topolojiler üstünde Çalışmalar yapmaktayız. Sistem başlangıcında son noktasına kadar yapıyı ele alarak olası felaketlerde Nasıl yol izleneceği ve kurulan yapının yedekleme mekanizmasının nasıl çalışacağı konusunda çalışmaları yürütmekte  ve konu üzerinde arge çalışmaları yapmaktayız.

Felaket önleme senaryolarında arge çalışmalarımız bizlerin vazgeçilmezi arasında yerini almaktadır. Bt sistemlerinde meydana gelebilecek  ön görülmeyen tehditler, doğal tehditler ayrıca  sistem üzerine gerçekleşecek içeriden ve dışarıdan meydana gelecek saldırılara karşı yapımızı uygun bir biçimde tasarlanması olacaktır.