• +90 212 510 58 68
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00

Çözümler

Test & Ölçüm

Network Çözümleri

Test ölçüm etiketleme bir network alt yapısında vazgeçilmez bir role sahiptir.Bilşim firmamız olarak bir çok alanda test ölçümü gerçekleştirmekteyiz. Bizler bu hizmeti yaparken uluslararası standartlara uygun bir topoloji çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz.

Network alt yapı ve kablolama alt yapınız durumu nasıl? Standartlara uygun kablolama ve ürünler kullanıldı mı? Data kablolamanız eşdeğer kalitesi belgeli ürünler kullanıldı mı? Kablolama mesafe testleri yapıldı mı? Sistem odası sorun anında müdahale edilecek durumda mı? Bütün bu soruları cevapları hayır ise network alt yapı test ölçümlerinde ciddi sorunlar ve zaman kaybı yaşayacaksınız bu sorunlara karşılaşılmadan önce tavsiyelerimizi önemseyin.


Yapısal Kablolama

Network Çözümleri

Yapısal kablolama

Günümüzde network ve yapısal kablolama kavramını ayrı düşünmek oldukça zordur. Yapısal kablolaması düzgün olmayan firmalar network alt yapısı ve data iletişiminde ciddi sıkıntılar yaşamaktalar.Peki bizler network alt yapısı ve datasal kablolama neler yapmalıyız.

Yapısal kablolama öncelikle firmanın bt alt yapısı çıkarılmasını ne kadar büyüyecek tahminimi iyi yapılması önemlidir. Planlama yapılırken sistem odasında sonuçlanacak yapıyı projelendirmek önemi gün geçtikçe artmaktadır. Kullanılacak malzeme kalite standartlarında olması yapılacak datasal kablolama iş tecrübesi kendisini kanıtlamış bir firmanın olması bu işlemlerin yapılmasında sonra etiketleme yapılarak  sonlandırma işleminin gerçekleştirilmesi bizler için vazgeçilmezler arasında yerini almaktadır.

Yapısal kablolama günümüzde sektör için önemli bir yere sahiptir. Nerwork yapımızın başarılı bir perfonmasla çalışabilmesi için kablolama alt yapımızın standartlara uygun bir yapı ile yapılması önemlidir. Günümüzde karşılaştımız ciddi problemlerden network alt yapı ideal standartlarda yapılmadığından kaynaklanmaktadır. Yapısal kablolama alt yapısını oluştururken sistem  doğru tasarlanması vazgeçilmez noktalardan birisidir. Doğru planlanmayan yapısal kablolama ciddi problemlerle karşımıza çıkmaktadır. Network alt yapısını oluştururken cat5,cat, cat7 ve fiber kabloların doğru dizaynı önemlidir.

Örnek verilmesi gerekirse karşılaşılan sorunlardan başlıcaları;

 • Yanlış kablo kullanılması
 • Metraj topolojisin oluşturulmaması
 • Gereklere uygun yapısal kablo kullanılmaması
 • Data hatlarının birlikte elektrik kablolarında aynı yolda gitmesi
 • Standartlara uygun patch panellerin kullanılmaması

Kablolama Kategori seviyeleri

 • Cat 5 kablolama Kategori 5 olarak adlandırılır  100mbit/s  hızını destekler
 • Cat5e Kablolama Cat5e klasında 1000mbit/s hızına kadar destek olmaktadır
 • Cat6 Kablolama Yüksek perfonmaslı yapıda 250mhz kadar güç sağlamaktadır
 • Cat7 Kablolama 600MHz’i destekler. Cat 5/6’ya göre iki katından daha fazla bant genişliği sağlar.
 • Fiber optik10 gbit kadar yüksek verim sağlamaktadır

Sistem Odası Kurulumu

Network Çözümleri

Sistem odası yapılandırması yapılırken sistemin topolojisi network alt yapı özellikleri kaç kullanıcı barındıracak ayrıca ortamın ısı,nem yer seçimi soğutma ve felaket önleme prosedürlerini dikkat incelenmesi ve fizibilitesi ön plana çıkartılarak yapılmalıdır.Sistem odası yapılandırması yapılırken sistemin topolojisi network alt yapı özellikleri kaç kullanıcı barındıracak ayrıca ortamın ısı,nem yer seçimi soğutma ve felaket önleme prosedürlerini dikkat incelenmesi ve fizibilitesi ön plana çıkartılarak yapılmalıdır.

Sistem odası oluştururken ortamı nasıl kontrol edileceği örneğin ısı ,nem ,su gibi kavramların nasıl ölçüleceği felakte anında sistem odası kontrol  uyarı olarak nasıl davranacağı önceden belirlenmesi gereken prosedürleri başında gelmektedir.herhangi bir yangın anında fm200 cihazların olması tedbirlerin başında gelmektedir.Herhangi bir su baskınına karşı yükseltilmiş bir platform yapısının kurulması sistem odası alt yapısı açısından oldukça önemli bir durum olarak niteleyebiliriz.


Wireless Çözümleri

Network Çözümleri

Günümüz kablosuz ağ yapıları mobilite cihazların artmasıyla hayatımızda vazgeçilmez hale gelmiştir. Wireless sistem gün geçtikte hayatımızda olmaya devam edecektir.Peki wireless yapılarında bizleri ön Plana çıkaran  durumlar  ise kullanılacak ürün cihazlarımızın yapıya uygun bir topoloji oluşturması ve bu cihazların  stabil bir şekilde yönetimi bilgi teknoloji uzmanları açısında önemli bir yere sahip olmaktadır.

Kablosuz ağ sistemleri ofislerimizde işyerlerimizde kullanıldığı gibi indoor ve outdoor alanlarda oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu yapılar açık alanlarda günümüz şartlarında oldukça kullanılmaktadır. İndoor ve outdoor wireless kurulumu yapıldıkta sonra  özellikle açık platformlarda kimlik doğrulama  yada sms  ile onay alma mekanizmaları devreye girmektedir bunun sebebleri Wireless yayın yapan merkezin bu bilgileri toplaması ve raporlaması kanun da yer almasındandır. Wireless yapılarında mesh teknolojisi gelişmesiyle birlikte  a noktasındaki cihaz b noktasındaki cihaz ile haberleşme sağlayarak kablosuz olarak birbirleri arasında senkronize çalışmaya başlamıştır.

Kablosuz ağlar nerede kullanılabilir sorusu ise şu şekilde özetleyebilriz ;hoteller,açık kapalı alanlar,spor salonları,etkinliklerde,ofisler,golf sahalarında,restoranlarda  kullanılmaktadır.

Network alt yapı ürünleri

Firmanız ihtiyaçların belirlenmesi ve buna uygun network cihazların kullanılması network alt yapısının oluışması açısından önemli noktalardan biridir. Müşterilerimize network projesi oluşturulması süreci ciddi bir süreç olup uzman kadromuz ile bu duruma çok ciddiye almaktayız. Kendi bünyemizde network konusunda uzman kadroyu barındırmak bizlere yetmiyor  dünya üzerinde neler oluyor hangi ürünler piyasaya çıkıyor ve bu ürünlerin test edilmesi için ciddi arge çalışmaları yapmaktayız.

Wireless alt yapıları

Müşterilerimize sunmuş olduğumuz wireless çözümleri konusunda ciddi uzman bir kadro ve yılların vermiş olduğu tecrübeyle hizmet vermeye devam etmekteyiz. Kablosuz ağ konusunda kendi bünyemizde arge çalışmaları yaparak bu uygulamaları sahaya kolaylıkla uygulama safhasını gerçekleştiriyoruz. Wireless alt yapı indoor ve outdoor olarak değerlendirildiğinde ciddi bir plan proje işlemi olduğu kabul etmemek elde değil. Bir projeyi alırken yapının içerde ve dışarda uygulanacak prosedür yapısı bizler için çok önemli vazgeçilmez noktalardan biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Geliştirmiş olduğumuz bu çalışma prensibi neticesinde, teknik ekibimiz arasında sağlanan koordinasyon sağlamlığı, yıllardır birçok proje ve sahada elde etmiş olduğumuz deneyim ile birleştirilerek, aynı anda birçok sahada sorunsuz kurulum yapabilmemize imkan sağlamaktadır. Yapmış olduğumuz projelerde ürün gamı çok önemli. Bizler yanlış wireless ürünleri konuşlandırır isek güzel olmayan sonuçlar ön plana çıkacaktır.

Ekibimiz vermiş olduğu wireless çözümleri

 • Noktadan noktaya wireless çözümleri
 • Noktadan çok noktaya wireless çözümleri
 • İç ortam wireless çözümleri
 • Dış ortam wireless çözümleri