• +90 212 510 58 68
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00

Çözümler

 Micorosoft  ürün ailesinde  yerine alan 365 ürünü  gün geçtikçe  önemini arttırmaktadır.Bu ürün ailesi  offline  çalışabildiği gibi en güzel özelliklerinden biri online internet  ortamından bilgisayarınıza  kurulumu gerektirmeden kullanma imkanıdır.
Microsoft  office 365 ürünü incelediğimizde  ürün  için microsoft word,excel,outlook  ürünü  ön plana çıksada yeni satınalımları birlikte   to do ,teams ,sharepoint  gibi uygulamalarıyla göz doldurmaktadır.Ürün ailesinde outlook uygulaması exchange planı bağlantı sağlayarak exchange kullanır gibi yönetimsel uygulamalarıyla  teknik arkadaşlarımızın  işleyişine can yeleği olmuşlardır.Exchange plan 1 ve plan 3 ailesi incelendiğinde  exchange  sunucu kurulumu  ve yıllık mail gateway almadan belli ölçekte yararlanma imkanı sunmaktadır.Microsoft  office 365 online platformda  senkron olabilme yeteneğine sahipken one drive özelliğiyle kullanıclara depoalama  alanı sunarak  bütünleşik  bir çözüm sunmaktadır.

Microsoft office 365 platformu  gün geçti süreçlerde ne kadar ihtiyacımız  olduğu ve güvenlik ayarlamalarıyla kullanıcıyı ileriye taşımaktadır.Pandemi sürecinde  office 365 kullanan kullanıcılar ciddi anlamda yaşadıkları kolaylıklık heryerden erişim teams toplantıları  ve dosya paylaşımlarıyla kullanıcıların  yüzünü güldürmüştür.Microsoft office  365 ailesiyle  tanışmak isteyen kullanıcıların  bizimle irtibata geçmeleri yeterli olacaktır.


Sunucu Kurulumu

Microsoft Çözümleri

Sunucu KurulumuSunucu Kurulumu

Bilindiği üzere Windows tabanlı  sunucular  sektörde en tercih edilen sunucu türlerinin başında gelir. Alanında uzman ekibimiz ile ilk etapta firma ihtiyaçlarınız  belirlenir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda size en uygun olan Windows  sunucu  türü tercih edilir. Daha sonra ki aşamalarda yine taleplere bağlı olarak , gerekli olan sunucu rollerine karar verilir. Active directory , Uzak masaüstü hizmetleri, DNS,DHCP ,File Server ,FTP server, Web Server(IIS), Deployment Server gibi  rollerin kurulumu gerçekleştirilebilir.

Mail sunucunun iç yapıda bulundurulmasına karar verildiği takdirde Windows exchange server kurulumu yapılarak maillerin kontrolünün daha sağlıklı yapılması sağlanabilir. Tüm bu işlemler esnasında  disaster senaryoları da göz onuna alınarak gerekli konfigürasyonları yapılması tercih edilmektedir.


Sunucu Client Entegrasyonu

Microsoft Çözümleri

Günümüz Gelişen teknolojisi ve artan siber tehditler ile birlikte client bilgisayarlar en çok hedef alınan ürünlerin başında gelmektedir. Clientların sunucu ile olan bağlantıları da bu bağlamda çok büyük önem arz etmektedir. Sunucu ile yapılacak olan entegrasyonlar ile birlikte clientlara uygulanacak olan güvenlik politikaları  (group policy) , bilgisayarları dış ve iç tehditlere karşı daha güvenli hale getirebilir ve ayrıca da yönetim açısından IT ekibine büyük avantajlar sağlayabilir.

Bununla birlikte son kullanıcı bilgisayarlarının donanımı ve yedekleri ile ekstra vakit harcamak istemeyen IT ekipleri gereksinimleri de baz alarak uzak masa üstü rolü kurulu olan ve güvenlik politikaları ile güvenliği arttırılmış sunucu veya sunucular üzerine thin client adı verilen ve en temel görevi uzak masaüstü bağlantısı yapmak olan cihazlar ile bağlantı sağlayabilirler. Bu sayede tüm kullanıcı dataları sunucu üzerinde depolanır ve sadece sunucu yedeği alınarak kullanıcılarında tüm dataları yedeklenmiş olur. Son kullanıcı bilgisayarlarında doğabilecek sorunlardan kaynaklı zaman kaybı ve kullanıcı data kayıpları minimuma indirgenmiş olur, böylece iş sürekliliği ve güvenlik sağlanabilir.